Eyravallen Tänkt, tyckt och skrivet om ÖSK fotboll

Haugesund vill varken förneka eller bekräfta

Den norska tidningen Haugesund Avis har tagit upp tråden med Daniel Bamberg, som plötsligt börjat längta tillbaka till Haugesund. Tidningen återger i princip bara vad som skrivits i NA, men har även hört sig för hos klubbens sportchef Asbjørn Helgeland om det stämmer att hans klubb vill ha tillbaka Daniel Bamberg. Dennes svarar: Jeg kan ikke verken bekrefte eller avkrefte noen ting.

Att han inte vill förneka att det finns ett intresse tyder väl närmast på, att inresset är rätt så stort från den norska klubbens sida. Det brukar det vara när man kommit så långt att man inte vill förneka något i fotbollssammanhang.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.