Eyravallen Tänkt, tyckt och skrivet om ÖSK fotboll

Spelade minuter 2024 (efter Utsikten)

Innefattar speltid i Superettan 2024 (statistik från Lagstatistik)

NamnAntal matcherAntal minuterNA-betyg (medel)
skala 1-6
SofaScore-betyg (medel)
skala1-10
Poäng
(mål+assist)
Malte Påhlsson99003.57.12
Kalle Holmberg98953.27.135+2
Tobias Bjørnstad98383.16.772+1
Erik McCue88103.17.08
Valgeir Valgeirsson88012.36.82
Lucas Shlimon87472.36.880+1
Niclas Bergmark97122.76.63
Peter Gwargis95362.26.770+2
Elias Barsoum75582.86.68
Mohammed Saeid75792.67.042+0
Jesper Modig66303.66.99
Adam Bark95802.76.681+0
Sebastian Crona63972.66.80
Victor Backman73602.06.550+1
Oskar Käck51452.56.40
Samuel Kroon3992.56.85
Hamse Shagaxle61633.06.60
Theodor Hansemon7492.56.53
Wessam Dukhan2363.06.40
Bilal Fousseni1323.06.50
Malïk Mokédé1116.40
Charlie Swartling
Óli Melander
Daniel Strindholm

2023

Innefattar speltid i Superettan 2023 (statistik från Lagstatistik)

NamnAntal matcherAntal minuterPoäng
William Eskelinen292610
David Seger2923224+2
Kevin Walker2721813+2
Niclas Bergmark292016
Jake Larsson2919683+5
Daniel Hultqvist251838
Axel Óskar Andrésson2217171+1
Lucas Shlimon2616851+0
Valgeir Valgeirsson2415713+2
Kalle Holmberg18154813+1
Adam Bark3015063+1
Nasiru Moro171333
Samuel Dahl*1513050+2
Sebastian Crona201197
Daniel Björnquist2611600+2
Noel Milleskog*1310905+1
Victor Backman207622+0
Samuel Kroon96823+0
Elias Barsoum174630+2
Adi Fisic*11221
Malïk Mokédé8210
Rasmus Bonde41090+1
Hamse Shagaxle8100
Daniel Strindholm190
Johannes Dahno124
Erik Björndahl*119
Victor Sandberg111
Ludvig Nicklasson15
Amar Dževlan00
Ebbe Wingemark00
Óli Melander00
* = lämnat klubben under säsongen

2017-04-04

Kategori:

Kommentarer inaktiverade för Spelade minuter 2024 (efter Utsikten)